Mesajı Okuyun
Old 31-08-2011, 19:22   #1
hoca

Varsayılan Velayet Hakkı Annede olan Çocuklar İçin Kayyım Atanması

ben daha önce yazmıştım.bana velayet davası ve kayyum davası açmişlardı.davam ekimde fakat mahkeme sonuçlanmadan kaynım kayyum atanmış.bu nasıl olur.ben öğretmenim.oğul babaya kayyum davası açmış,ben ve çocuklarım taraf değilken çocuklarımına kayyum atanmış.kaynım babasına dava açmış çocukların anneleri kötü niyetli demiş,hakimde araştırma yapmadan kayyumu atanmış.bunda bir tuhaflık yokmu?dava sonuçlanmadan bu nasıl olur,velayet hala annede ve kötü hale hiçbir ispat yok.söylemeyle evrak incelemesi yapmadan hakim karar vermiş.itiraz ettik ama bu kayyum kararıyla ne yapabilirler bilgi verirmisiniz.velayeti almadan çocuklarımın adına mahkeme, ev satışı yapabilirlermi?kaynımın borçları olduğunu beni tehtit ettiğini daha önce söylemiştim. . Akıl sağlığım ve çocuklarımın psikolojik durumları iyidir. Bunu her türlü ispatlıya bilirim. Dolayısıyla velayet davasını kazanma şansları yok ama kaynım kayyum olarak nasıl atana bilir? Hakim belge ve evrak olmadan çocukların vasi si olan annelerini görmeden nasıl böyle bir karar alabilir. Kaldı ki davada taraf değilim. Davacı kaynım, davalı kayın babam görülüyordu. Bana taraf olamdığım için herhangi bir çağrı,belge gelmedi, bunuda ispatlıya bilirim. Çünkü kararda taraf olarak görülmüyorum. Ama çocuklarıma vasi atanmış(Kaynım). Bu konuda yardımcı olurmusunuz.