Mesajı Okuyun
Old 30-08-2011, 23:36   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma davası

Ben 16 yaşındayım. Annem ve babam arasında en az 4 yıllık bir kavga hali var. Babam sürekli anneme psikolojik baskı uygulayarak çökertmeye çalışan bir insan.
Annem, uzun zamandır boşanmak istiyor. Ancak annem çalışmıyor ve babamda bunu kullanarak bunu yapmazsan topla eşyalarımı filan diyor. En son babamın ailesi yüzünden annem kendi dükkanından oluyordu neredeyse, dükkan şu an da kullanılmıyor ve babam anneme maddi destekte bulunmuyor. Sürekli çalışmasını söylüyor, bize çok uzun zamandır baktığını söylüyor. Ama ben ve kardeşimin ne zaman bir ihtiyacı olsa hep annem karşıladı.
Ve geçen aylarda gene kavga ediyorlardı. Babam eşyaları kırmaya başladı. Üzerimize yürüdü. Daha önceki yıllarda da annemin boğazını sıkmıştı. Kendim için değil sadece 7 yaşındaki kardeşim için üzülüyorum, ben alıştım bu olaylar beni olgunlaştırdı ama kardeşim için çok zor. Ve bu olaylar olurken bir şekilde hep oradaydı ve görüyordu. Korkuyordu.
Anneme boşan diyorum. Ama annem maddi durumumuz olmadığı için bir iş kurana kadar beklemek istiyor. Aslında istemiyor ama başka bir şansımız yok. Başka maddi desteğimiz yok.
Babam ise son derece duyarsız. Sen aç davayı diyor ben niye açıcam diyor. Davayı annem açarsa nafaka alamayacağını duyduk biz. Bende bunu sormak istiyorum.
Annem dava açarsa nafaka alabilir mi? Kendi için nafaka istemiyor sadece bizim için istiyor. Babamın üzerine hiçbir şey yok. Hepsi amcamın üzerine ve nafakayı ödemezse nasıl alacağımızı da bilmiyoruz. Ve büyük ihtimalle vermeyecek.
Bu konu hakkında yardımcı olur musunuz? Bir de dava ne kadar sürede sonuçlanır?