Mesajı Okuyun
Old 19-08-2011, 00:43   #1
Konuk

Varsayılan Babanın Çocuğa Hakareti Sebebiyle Tazminat Davasını Anne Açabilir Mi?

Merhaba,

Benim eşimle boşanma davam devam etmekte.Daha evvelinde kendisine hakaret davası açmıştım tarafıma yönlendirdiği bazı hakaretlerden mesajlarından dolayı bundan 3 gün hapis cezası aldı sonra 1.800 tl para cezasına çaptırıldı ve bunu mahkeme 5 sene erteledi.İfademde int. sitelerinde oğluma benden değil eşim beni aldattı eşimden boşandım çocuğunda soy ismini değiştiricem düşürücem üstümden benden değil gibi arkadaşlık sitelerine yazdığı cümleleri çıktılarını alarak mahkemeye sunmuştum ve ifademde yer verdim yalnız savcının iddanamesinde bunlar yer almamıştı ve bana yaptığı hakaretler vardı(oğlumla ilgili bir ifade yer almıyordu)bana attığı maillerde de kedim köpeğim oğlumdan daha değerli istemiyorum onu gibi cümleleri mevcuttu.Oğlum henüz 2,5 yaşında.Konuyla ilgili kendisine oğlum adına bir dava açabilirmiyim?Birde kendisiyle 2 seneden beri ayrıyız fakat hiçbir şekilde kendisi oğlumu görmedi ve mahkemede istemedi bunlar önemli olur mu?Ayrıca zaten tarafıma attığı maillerde oğlumun eşyalarını doğum masraflarını vermeden alamayacağım yönünde mailleri var.Önemli olan tazminat değil sadece oğlum hkk söylediği cümleler onun hakkını savunmak istiyorum tazminat değil istediğim bundan ceza alması bile yeterli benim için.oğlum babasına böyle bir dava açma hkk sahip mi şu an.Bunu boşanma devam ederken yapabilirmiyim?Emsal değerinde karar buldum anne karnında ki bebeğin babaya darp vb konularda açtığı davayla ilgili mahkeme kabul etmiş fakat ben verdiği kararı bulamıyorum.Böyle bir hakkı var mı oğlumun?Ben onun adına açabilirmiyim dava mı?Çok tşk ederim hepinize.