Mesajı Okuyun
Old 02-08-2011, 12:01   #5
vona

teşekkür ederim sümeyra hanım;
izaleyi şuyuu davası devam ediyor. ben geçen celse yazılı olarak süre talep ettim. Ancak hakim izinli olduğundan başka hakim bulunduğundan bir karar vermedi keşfe karar verdi.
bende bu hafta davayı açayım diyorum harca esas değeri şimdilik 10.000 tl göstereceğim.
tapuda ki ev sadece ev olarak görünüyor. vasfı belirtilmemiş.1992 yılındaki eski tapudada ev ve arsa olarak geçiyor.
Elimde sadece elektrik su aboneliği var 1. kata ait 2. katta babasının adına abonelik devam etmiş.
Bir de delil olarak Afet işlerinin hasar raporunu istetmeyi düşünüyorum.Bilmem yararlı olurmu.
Davayı da eski evin yıkıldığını yeni evin müvekkilim tarafından yapıldığını ve babasının işinin ve gelirinin olmadığını hasta olduğunu, kardeşlerin ve annenin ise katkılarının bulunmadığını müvekkilimin fabrikada çalıştığını o tarihte fabrikadan deprem yardımı dahi aldıklarını belirterek açıyorum. Heyecanlıyım umarım kazanırım.Elimde başka fatura gibi delillerim de yok.
Eğer zahmet olmazsa bana yargıtay kararınızı ve dava dilekçenizi gönderirmisiniz.