Mesajı Okuyun
Old 28-07-2011, 14:06   #1
zordurum

Varsayılan tekrar evlendikten sonra ödenmeye devam edilen nafakanın iadesi istemi?

iyigünler bu durmumuma bir hukuki yol gösterirseniz sevinirim çok zor durumdayım eşimle boşandıktan sonra tekrar evlendik boşandıgımız için bana nafaka baglanmıştı aynı eşimle tekrar evlendik ve nafakam kesilmedi eşimde nafakam kesilsin diye mahkemeye başvurmadı 2007 2009 iki yıl bu nafakayı ben çektim gene evimde eşimle harcadım onunda bir itirazı yoktu sonra 2009 dava açtı nafakayı kestirdi 2009 da nafaka alamadım 2011 de beni icra mahkemesine evliyken ödediği nafakayı benden talep ediyor şuan boşanıyoruz bunu bana kötülük olsun diye yapıyor bu ödediği nafakayı benden talep etme hakkı varmı zaman aşımı yokmu hakdüşürücü sebep bir hukuki sebep yokmu sonuçta o nafaka parasını ben alıp hep ona verdim kendinin başka yerlere icralık durumları vardı maaşındakai bu nafaka parası onun için bulunmaz nimetti eger kaldırttırsaydı o parada elinden başkalarına gidecekti beni bu konuda kullandı şimdide benden bu parayı talep ediyor bana yardım eder misiniz?