Mesajı Okuyun
Old 20-07-2011, 14:56   #25
av.yağmur deniz

Alıntı:
Yazan av.alper tunker
BAHAR hanım
CMK görevlendirmeleri mahkeme kalemlerinde yapılamıyor ben tebligat gönderdim sen geleceksin yok.kaleme gönderilen tebligatı iade edin OCAS sistemi üzerinden bir vekil atamaları gerektiğini söyleyin eger bu sisteme dahil olmayan bir yerdeyseniz mahkeme barodan müdafi görevlendirme yazısı ile talepde bulunmalıdır
Duruşma günü tebliği tarafınıza sizi hiçbir yükümlülük altına sokmaz usulsüz bir tebligatdır
not:aynı olay başımdan geçmiş ve yukarıdaki işlemleri yapmış bir avukat olarak yazıyorum
aynen katılıyorum.Mahkeme kalemleri hata yapıyor bu konuda hem tebligat gönderiyor ,hem de duruşma listesinde adımızı yazıyorlar. ben gitmiyorum.Ancak tebligatı da iade etmedim hiç.Bundan sonra ben de iade edrim yazdığınız iyi oldu.Bir defasında soruşturma aşamasında katıldığım şüpheli ve mahkeme sırf bu duruşma listesi nedeniyle beni beklemişler.Dava ben gelmediğim için en son iş olarak alınmış.Üstelik de yanlışlıkla da olsa tarafıma tebliğ edilmemiş bir dosya idi.Sonra şüpheli beni sosyal paylaşım sitesinden buldu ve mesajla iletişime geçtik.Vekaletname aldım ve devam ediyorum.Bunda kesinlikle bir sakınca yok.Hatta yeni duyduğum bir husus ki CMK dan soruşturmaya katılan bazı avukatlar şahıslarla irtibata geçip" kovuşturmaya devam etmemi ister misiniz?diye soruyor ve vekalet almak istiyorlarmış.çok şaşırdım ama cesurca ve akıllıca geldi bana.Yapım gereği yapamayacağım bir davranış ama yapabilecek olanlara duyurmak istedim.