Mesajı Okuyun
Old 19-07-2011, 16:27   #1
Konuk

Varsayılan Evlilik öncesi kiraladığımız ev ve eşyalar

Merhaba,

erk.arkadaşımla birlikte ev kiraladık, o kontratı kendi üzerine yaptı ve ben de kefil oldum. İçine birlikte eşyaları aldık. %80 eşyaları o satın aldı. %20 ben (tv + orta sehpa + tüm küçük ev eşyaları, aksesuarlar)

tüm bunlara evlenmeden önce girişmezdim ancak çok istedi ve ısrar etti ve kendisi de ödemeleri yapıp sorumluluğu üstlendiği için güvendim ve kabul ettim.

Ancak ben eve taşındıktan sonra eve pek uğramadı ve işinden sonra erkek arkdaşlarıyla kağıt oyunlarına takılmaya başladı, bu durum beni rahatsız etmeye başladı birgün uygun bir şekilde dile getirdim, kendini değiştirmedi ve durum devam etti, tekrar dile getirdiğim bir zamanda ayrılmak istediğini işinin çok yoğunlaştığını, bu yoğunlukta beni düşünemediğini söyledi

Onun çok isteyip de açtığı o evde öylece kala kaldım.. masraflar inanılmaz... tek başına altından kalkamıyorum...taşınma zahmetine girmelimiyim? kendimi madur hissediyorum...kontrat onun üzerine ama taşınmak zorundamıyım bu durumda? beni hafiften tehdit etmeye başladı eve gelip eşyaları çıkartma şeklinde..kanuni bir hakkım var mı bu durumda? beni evden atabilirmi? lütfen yardımcı olun... ne yapmalıyım? manevi tazminatı davası açma hakkım var mı? teşekkürler