Mesajı Okuyun
Old 18-07-2011, 15:48   #1
av_berna

Varsayılan seksenbeş yaşındaki malik, eski gelinine mal devrederse?

Merhaba sayın meslektaşlarım.Müvekkilimin anlaşmalı boşanma davasını yeni bitirdim ve dosya kesinleşti.Anlaşma protokü gereğince tüm malları devrettık.Müvekkilim ve müvekkilimin babası oldukça malvarlığına sahipler.Fakat müvekkilimin eski eşi (davası kesinleştikten sonra), mü
vekkiliimin seksenbeş yaşındaki babasına ait olan malı kendisine devrini yaptırıyor.Müvekkilimin babası ben gelinime bu malı vericem diyerek satım gibi tapuda gösterilmiş ve devri yapılmıştır.Fakat bu trilyonluk malın devrine benim müvekkilim razı olmuyor.Müvekkilimin boşanma davası sırasında,karşı taraf(eski eşten) yazı almıştım.Bu yazıda " Benım alacak,hak ve taleplerim prıotokolle sınırlıdır, protokol gereginin ifası ile boşanacağım" diye.Devreden müvekkilim değil ama babası.BEN MUVAZAA NEDENİYLE TAPU İPTAL VE TESCİL DAVASI AÇABİLECEĞİM FİKRİNDEYİM. Sizce de bu doğrumudur?Değilse nasıl tasınmaz hissemizi alabiliriz.Taşınmaz tamamen müvekkilimin 85 yaşındaki babasına ait.Henüz yaşadığı için müvekkilime miras ile intikali gerçekleşmedi.Ne yapabilirim...? ÇOKKKK TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN))