Mesajı Okuyun
Old 11-07-2011, 13:23   #1
av.aka

Varsayılan Üniversite hastanesine karşı şikayet ve tazminat davası

iyi günler
müvekkilin 3 yaşındaki oğlu 0cak 2011 tarihinde bir üniversite hastanesinde yoğun bakım ünitesinde solunum cihazlarının arızalı olması sebebi ve ile vefat etmiştir. bu durum hastane yönetimi ve yoğun bakım doktorları tarafından bilinmesine ragmen gerekli önlemler alınmamış ve bu vahim durum meydana gelmiştir.
bu durumla ilgili savcılığa
Gazi Üniversitesi Rektörlüğü,
Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı,
Gazi Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği
İlgili Yoğun Bakım Ünitesi Doktorları,
Bölüm servis şefi ve diğer ilgili personel, hakkında suç dyurusunda bulundum. ancak savcı cesedin çürümemesi için fethi kabir yaptırdığını, hasta dosyasını hastaneden istediğini ancak halen gelmediğini geldiğinde adli tıp sonucunu beklemeden görevsizlik vererek dosyayı yök e gönderecegini ünv. hastanesi olduğu için yök'ün görevli olduğunu söyledi. ancak yök ün nasıl yargılama yapacağını anlayamadım yok ün böyle bir yetkisi varmı. savcının yökten soruşturma izni alıp kendisi soruşturmayı yürütmesi gerekmezmi. eğer savcı yanlış bir yol izliyor ise (bunu kendisine usulen anlattım ancak kendisinin yaptığının doğru olduğunu söyledi ) ne yapmak ve görevsizlik verdikten sonra hangi merciye başvurmamız gerekir.

bu konu ile ilgili tazminat davası için önerileriniz nelerdir. davanın tarafları kimler olmalıdır. en iyi sonucu nasıl alırım. simdiden ilginiz için teşekkürler.