Mesajı Okuyun
Old 15-06-2011, 18:22   #1
Av. esim

Varsayılan adli yardım hakkında

iyi çalışmalar..takıldığım bir konuda yardımcı olursanız sevinirim.adli yardımdan ailenin korunması kanununa göre koruma talepli bir dava tarafıma verildi.müvekkille görüştüğümde adli yardıma başvurduğunda savcılığada oğlunun hakaret,tehdit ve uyuşturucu kullandığı gerekçeleriyle şikayetçi olduğunu söyledi.bi ara aklıma re'sen savcının 4320'ye göre koruma talep edebileceği geldi ama mesleğe yeni başlamış olmanın verdiği toylukla (kanuna göre polislerin haftada 1 kere eve gelemeleri falan gerek ya hani) müvekkile böyle bir durumun olup olmadığını sordum oda gelen giden olmadı deyince dün davayı açtım.bugünde karar verilmesine yer olmadığı kararını elime aldım.çünkü savcıda farklı bir mahkemede davayı açmış karar çıkmış.bende o kararı alıp müvekkile ilettim,olayıda anlatıp.sorum şu:ben ücretimi talep edebilirmiyim?birde müvekkilin adli yardım sonrası savcıyada gitmesi onun sorumluluğunu doğurur mu,yada bana demiş olmasına rağmen benim acaba savcı açmışmıdır diye araştırmadan davayı açmış olmamda hatam varmı?teşekkürler..