Mesajı Okuyun
Old 13-06-2011, 11:21   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan ergünsarıtaş
Değerli meslektaşlarım mesleğin başında birisi olarak yardımınıza ihtiyacım var.
Davalı olduğumuz bir tazminat davasında karşı taraf fazlaya ilişkin haklarını saklı tutarak 5.000 tl lik tazminat davası açıyor. Konu marka haklarına tecavüz. Dosya bilirkişiye gidiyor bilirkişi kaybedilen zararın 80.000 tl olduğunu raporunda belirtiyor. davacı taraf da ıslahla talebini 80.000 tl ye çıkarıyor. bir stajer avukat olarak bunun mümkün olduğunu biliyorum. (BİLİRKİŞİ RAPORUNA SÜRESİNDE İTİRAZ EDİLDİ.) Ancak bana şöyle bir yargıtay kararı lazım; ''ek bir dava açıp sonra davaların birleştirilmesini talep etmeli'' böyle bir karar olduğunu duydum. Lakin bulamadım. Yardımlarınızı rica ediyorum.
Şunu da ifade edeyim İş davalarında bilirkişi raporu doğrultusunda davacı taraf fazlaya ilişkin haklarını saklı tutmuşsa ıslahla artırabilir. Ancak F.S.E.K de durum nedir? TEŞEKKÜR EDERİM....

FSEK'te de iş davalarındaki gibidir.Aradığınız şekilde karar bulmanız mümkün değildir. Davacıyı ek dava açmaya zorlayamazsınız.