Mesajı Okuyun
Old 08-06-2011, 17:52   #1
Konuk

Varsayılan boşanırken kendi kazandığım paramı alabilir mi?

Eşim çok sorumsuz bir insan.Evlendiğimizden beri hesapsızca para harcıyor ve sürekli borca giriyor.bu harcamaları kendi hobilerine ve hafta sonu sürekli gezdiği için yapıyor.Evin kirasını ve elektrik, internet faturasını binbir nazla öder.Kızımız 4 yaşında onun hiçbir masrafına karışmaz.okuluymuş, ihtiyaçlarıymış evin marketiymiş ödemez,alınanları bir güzel yer.konu komşu hep beni görür eli kolu dolu eve taşırken.Hiç ailesine vakit ayırmaz kendi gezer tozar.
Biz 2003 yılında evlendik. benim bekarken biriktirdiğim parayla( yaklaşık 6-7bin)tokiden eve girdim2007.ne zorluklarla ödedim.eşim ödememe yardım bile etmedi.senin evin derdi.Sonra dayanamadım evi 2010 yılında sattım.Burdan 30bin liram oldu.eşim sürekli para istedi bazen dayanamadım 2bin lira arada verdim.anında yok etti.kendisi mühendis ben öğretmenim 2003 yılından beri bir dikili ağacımız olamadı kocam yüzünden.ŞİMDİ BENİM HESABIMDAKİ O PARADAN PAY ALIRMI? ALMAMASI İÇİN DAVA AÇMADAN ÖNCE YAPABİLECEĞİM BİRŞEY YOKMU?kaç yıldır çalıştım kızımla evimiz bile yok nasıl yaşarım karakara düşünüyorum.Teşekkürler