Mesajı Okuyun
Old 23-05-2011, 13:35   #1
dreyfus

Varsayılan Araç Haczi Satış Süresi

Değerli meslektaşlarım konuyu kısaca özetleyeceğim, forumda bire bir örnek bulamadım, icra konusunda tecrübeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
1. Bizim tarafımızdan araca 2008-8. ayda fiili haciz konulmuş, kayden haciz yapılmamış.
2. Borçlu İTM de dava açmış, takibin durdurulması konusunda tedbir kararı verilmiş.
3.Dava 2010.2 ayda reddolunmuş.
4.Satış talebinde bulunulmuş, kayden haciz yapılması ve 103 tebliği için satış talebi reddolunmuş.103 tebliğleri yapılmış, 2010-3 ayda kaydende haciz konulmuş.
5-Eksik işlemler (103) yapıldıktan sonra Satış talebi 2011 1. ayda yapılmış, talep kabul edilerek, talimat icrasına yazılmış ancak sehven icra numaraları yanlış yazıldığından talimat yazılan icra böyle bir dosyamız yok, haciz tutanağı eklenerek ve 100. maddeye yarar bilgiler toplanarak talimatı iade etmiş.
6- 100 madde bilgileri vs toplanırken İTM nin karar tarihinden bir yıl geçmiş.
7- arada başka kaydi hacizler var kimi 1 yıllık satış isteme süresi geçmiş kimi geçmemiş.
SORU; 1 yıllık satış isteme süresi arada yaptığımız satış talebi ile kesilirmi? (masraf yatırılmamış), satış süresinin geçmesinde, 103 tebliğlerinin uzun sürmesinin ve alacaklının kusuru bulunmamasının bir etkisi olur mu? , İTM nin kararının temyiz edilmiş olmasının (onama geldi) satış süresine etkisi varmıdır?