Mesajı Okuyun
Old 15-12-2006, 12:54   #20
Veysel

Sayın Toz ; İlgilinin kimliği için "üye kimliği" ne bakabilirsiniz.

Bence siz , sorunu en az sizin kadar özümseyen ve önemseyen (- ki ben soruna salt kadın , çocuklar açısından değil, erkeğin kendisi açısından da bakıyorum.Çünkü evde şiddet uygulayan insanın dışarıda da şiddet eğiliminde olması toplum açısında da tehlike arz etmektedir.) erkeklere sahip çıkın. Dört elle değil, hatta ayaklarınızla da sarılın. Beterin beteri var.

1. Sorunuza gelince ; Tabi ki olayların müsebbibi kadın değildir. Ancak, bu tip insanlar sadece kadına şiddet uygulamıyor ki ... Çocuklar ve çevresi de risk altında.
2. Sorunuz, Kadınlar da şiddet uyguluyor. Belki erkeğe karşı uygulayamıyor ama, çocuklara uyguluyor.

Toplumun erkeği hemen her konuda koruma altına aldığını ben de kabul ediyorum.

Ayrıca, "Şiddet uygulayan erkek hasta mıdır?" şeklindeki soruya verdiğim yanıta bir ilave ve ek bir açıklama gereği duyuyorum. "Hasta" derken, eylemleri gözle görülebilir ve ileri boyutta, hasatalığı kronikleşmiş bir erkek tipini kastettim. Yoksa sizin alıntı yaptığınız gibi genel anlamda herkesi "hasta" olarak kabul edersek allahmuhafaza ortada erkek kalmaz, bizi kabul edecek hastane de ...
Cinsel şiddet ise, zaten aile içinde kapalı bir kutu. Kimi zaman kadın sineye çekiyor, kimi zaman tepkisini farklı bir şekilde açığa vuruyor. Bence doğru olan, bu durumun aile içinde karşılıklı konuşularak bir şekil terapi ile çözümlenmesi. Dışarıdan yapılacak bir müdahalenin olumsuz etki yapacağını düşünüyorum. İnsanımız , kör-topal da olsa bu anlayış içerisinde ve bu şekilde devam ettiriyor.

Bence her kişi, kurum, kuruluş, inisiyatif elini bu taşın altına koymalı.

Saygılarımla.