Mesajı Okuyun
Old 18-05-2011, 17:15   #1
yalcinhukukbürosu

Varsayılan Lpg Takili Aracin Yanmasi Maddİ Ve Manevİ Tazmİnat,sorumluluk

Herkese İyi Çalışmalar.
Benim sorum bizzat başıma gelen olayla ilgili. Olay şu;
2010 yılı 10. ayda bir araç satın aldım. Araç benzinli ve aynı zamanda sıralı sistem LPG takılı. Lpg sistemini aracın benden önceki sahibi taktırmış. iki yıl garantili ve garanti süresinin dolmasına henüz 4 ay var ( 29/8/2011 ).LPG sisteminin takkılma tarihi ise 26/8/2009. LPG sistemi takıldıktan sonra araç muayeneye giriyor ve sızdırmazlık dahil her türlü kontrolden geçerek muayene belgesini alıyor. araç benim tarafımdan kullanılmakta iken 11/4/2011 günü çalışır ve fakat park halindeyken sigara içmek için çakmak çaktığım anda alev aldı. Alevler LPG tankının olduğu bagaj kısmından değil motor kısmından çıktı ve aracın havalandırmaları kanalı ile içeriye girdi. Olay neticesi araç tamamen yandı. Yaklaşık 12 gün kadar hastanede yanık tedavisi gördüm. Tedavim yaklaşık 4 ay kadar daha ilaçlarla devam edecek. Taburcu olduktan sonra aracın eski sahibinden LPG siteminin montajı ile ilgili evrakları edindim. Belgeler arasında montajı yapan firmanın faturası, garanti belgesi, yetkili makina mühendisi ile ilgili evraklar, sızzdırmazlık belgesi, muayene belgesi var. Bu arada soranlara şimdiden söyleyeyim aracın KASKOSU yok. Böyle bir olay karşısında tazminat ve sorumluluk ile ilgili ve hukuki olarak izlenecek yollarla ilgili yardım ve görüşlerinizze ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.