Mesajı Okuyun
Old 08-05-2011, 01:56   #1
Konuk

Varsayılan Eşim Şiddet Uyguluyor /Boşanmak İstemiyorum

ben 17 yıllık evli bir bayanım.3 tane çocuğum var biri kız ikisi erkek.kızım 14,oğullarım ise 13 ve 11 yaşlarında.eşimle evlilik sürecimiz içerisinde sık sık olmamakla birlikte tartışmalarımız oluyordu.ben hep yuvamı ve çocuklarımı düşünerek yaptığı şiddetlere,hakaretlere ve evden kovmalarına hep göz yumdum.özür dilemesi gereken o olmasına rağmen yuvam ve çocuklarım için hep ben özür dileyen taraf oldum.
barışmalarımızın tartışmalrımızdan kısa sürdüğünüde bilmenizi isterim.basit nedenlerden dolayı tartışmalar çıkarıp çocuklarımın önünde şiddet uyguluyor ve yine evden atıyordu.
son tartışmamızın nedeni ise berberden babasının izni olmadan eve gelmesinden ötürü evde tartışma çıkarıp oğlumu(13 yaşındaki)dövmeye kalkışınca anne yüreği işte dayanamayıp elinden almaya çalıştığım için bana dönüp şöyle söyledi:
- oğlumu döverken elimden alman benim babalık itibarıma zarar verir.
dedi ve şiddetini bana yöneltip hırsını benden aldı.
kızım okula giderken kumbaranın içerisinden 1 tl alıp simit ve su parası verdim.kumbaradan 1 tl alındığını fark edince beni hırsızlıkla suçlayıp,dişinden tırnağından para artırıp kumbaraya para attığını savunarak,o sırada bunlara tanık olan benim annemin yanında yine şiddetine maruz kaldım. bütün bunlara rağmen yine sesimi çıkarmayıp sus kaldım.annemin yanında anneme dönerek :
-çıkar bunu evden çıkar bunu evden çıkar bunu evden
çıkarmazsan kanla bitiririm bu işi.diyerek tehditler savurdu.
annem:
-tamam oğlum deyip hatta yanağını sakinleştirmek maksadıyla öperek sen sakin ol tamam çıkaracağım,hem sen hemde kızım biraz kafanızı dinleyin diyerek evden annemin şehir dışındaki evine annemle birlikte gittim.bu süreç içerisinde çocuklarımla telefonlada olsa görüştürmeyip hatta bana karşı çocuklarımı suçlu göstererek tavır aldırmaya çalıştı.yani çocuklarımın seslerini dahi duyurmadı.
annemlerde iken yine onu arayan ve telkinde bulunan taraf yine ben oldum.ama hakkımda boşanma davası açtığını söyledi.Gerekçe olarakta evden gitmemi söyledi.oysa yukarıdada belirttiğim gibi beni her defasında evden kovan ve son olarak da annemle gönderen yine o idi.
şimdi bu ayın sonunda mahkemem alduğunu uyap tan öğrendim.bulunduğum yerin adresini vermeme rağmen henüz bana tebliğ ulaşamdı.davanın açılış tarihi 15/04/2011 dava günü 31/05/2011.tebliğin gelmesini beklemem gerekiyormu.yoksa adresimi bilmediğini söyleyip hakkımda ilanen tebliğ vermiş olabilirmi?
bunlardan daha önemlisi şudur:
ben yaşanmış onca şeye rağmen boşanmak istemiyorum.yuvamın dağılamsını istemiyorum.zaten 17 sene boyunca bunun içim mücadele verdim.Boşanmamak için ne yapmam gerekiyor?bunun için nasıl bir savunma yapmalıyım?
hikayemi umarım anlatabilmişimdir.buna göre boşanmak istememe talebim mahkemede nasıl değerlendirilir.çocuklarımızla ilgili karar ne olur.boşanmak istememe kararım ne kadar süre kabul edilir?
avukat tutmam gerekiyormu?
sorduğum tüm sorulara cevap vereceğiniz,beni sabırla dinlediğiniz ve dertlerime ortak olduğunuz için sizlere şükranlarımı sunarım