Mesajı Okuyun
Old 03-05-2011, 19:09   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
1.5 yıl önce eşim evi terk edip başkasıyla yaşamaya başlamıştı.bende 5 aylık 2. çocuğuma hamileydim.ve bana boşanma davası açtı.bende ailemin yanına gittim.duruşmada pişman olduğunu söyledi ve dava red oldu.sonra ben açtım.fakat tanık bildirmediğim için yine red oldu.bu arada eşim büyük oğlumu aldı 8 yaşında.ben tekrar dava açtım tanığımda var.kağıt geldi.buün 7. gün çocuğum onda vermiyo göstermiyoda.tanık bildirmelimiyim.yoksa 1. celsede hakim söyledikten sonramı bildirmeliyim?ve mahkeme devam ettiği sürede çocuğu alma ihtimalim var mı ilk celsede?şimdiden teşekkürler.

Sayın konuk,
Davanız için tanık dahil tüm delillerinizi biran önce bildirmeniz yargılamayı hızlandıracaktır. Bu nedenle duruşmayı beklemeden bir dilekçe ile delillerinizi bildiriniz. Ancak dikkat ediniz; unuttuğunuz bir tanığı daha sonradan bildirmeniz mahkemece kabul edilmeyebilir.
Çocuğunuz 8 yaşında olduğuna göre okula gidiyor olmalı. Okulundan alacağınız öğrenci belgesi ile ayrı bir dilekçe yazarak, çocuğunuzun geçici velayetinin size verilmesini mahkemeden isteyebilirsiniz. Mahkemece bu konuda duruşmadan önce bile karar verilmesi mümkündür.
Davanızda tüm haklarınıza eksiksiz ve çabuk kavuşmak için en doğru yol, bir avukattan doğrudan hukuki yardım almaktır. Çalışmıyorsanız ve maddi durumunuz kötü ise, bulunduğunuz ildeki baroya başvurarak size ücreti devletçe karşılanan bir avukat atanmasını isteyebilirsiniz.