Mesajı Okuyun
Old 30-04-2011, 14:40   #1
Av.Haci Altan

Varsayılan Maddi ve Manevi tazminat

Merhabalar

Müvekkil inşaat yapımıyla uğraşan büyük firmadır.kendi arsası üzerine kooperatif niteliğinde Yan yana 10 katlı iki adet bina yapmak istemektedir. Bu iki bina için gerekli üyeler toplanıp sözleşme yapıldıktan sonra inşaata başlamış ve sorunsuz bir şekilde birinci binayı bitirmişitir. Fakat ikinci bina inşaatına başlayamamıştır. Sebebi ise ikinci binanın yapılacağı alanda elektrik dağıtım şirketinin trafosu bulunmaktadır. inşaatlara başlamadan önce sözleşme yapılmış ve trafonun elektrik dağıtım şirketi tarafından 01/05/2007 tarihine kadar başka bir alana tanışanacağı taahhüd edilmiştir. bu güne kadar müvekkil tarafından çekilen ihtarlara rağmen bu işlemi gerçekleştirmeyen elektrik dağıtım şirketi müvekkile ciddi zarar vermiştir. şimdi müvekkilin kira kayıplarından kaynaklanan ve inşaat yapımındaki artışlardan dolayı bir zarar tespiti yaptırdık. müvekkilin ayrıca bu gecikmeden dolayı itibarıda bir hayli zedelenmiş durumda. Bu durum karşısında nasıl bir dava açabilirim. açacağım davanın miktarını saklı tutarsam zamanaşımı sorunuyla karşılaşırmıyım.
Tecrübe ve bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim İyi Çalışmalar dilerim.