Mesajı Okuyun
Old 28-04-2011, 15:44   #4
Av.Tuğba Göktepe

Madde 7- (MÜVEKKİL)’in işbu sözleşmenin akdinden sonra vekalet vermemesi, dosyasını geri alması, avukatın yazılı iznini almaksızın başka avukata işini vermesi, istenen giderleri ödememesi, iddia ve savunma için gerekli bilgi, belge ve delillerini vermemesi, adresini değiştirdiği halde yeni adresini yazılı olarak bildirmeyip işin takibini bu suretle güçleştirmesi, dava veya alacağın takibinden kısmen veya tamamen vazgeçmesi, karşı taraf ile sulh olması veya karşı tarafı ibra etmesi veya haklı bir sebep yokken avukatı azletmesi gibi işin takip ve sonuçlandırılmasını her ne suretle olursa olsun engellediği durumlarda (AVUKAT) bu sözleşmeyi bozabilir. Bu durumda haklı bir nedenle bozulmuş olduğundan, sözleşmede belirlenen ücretin tamamı (AVUKAT)’ın ilk isteminde derhal ve bir defada ödenir. Temerrüt halinde alacağa yıllık %... temerrüt faizi tahakkuk eder.
Benim yaptığım avukatlık ücret sözleşmesinde bu kısım yer almakta.Sizde de var ise işiniz daha kolay olacaktır diye düşünüyorum.Ancak Syn Av.Arzu Kılıç a katılıyor ve sözleşmenin sadece tarafları bağalayacağını düşünüyorum.