Mesajı Okuyun
Old 28-04-2011, 11:39   #2
Admin

Öncelikle bu madde olmadan tahliye etme meselesine hiç girmeyeceğim, zira sanıyorum bu THS'de en fazla tartışılan konulardan biri ve bununla ilgili görüşlerimi de değişik başlıklar altında defalarca arz ettim. Forumda arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Öte yandan sözleşmede bu yönde özel bir madde olursa, bunun geçerli olacağı ve kiracıya bu maddeye uygun olarak sözleşmeyi tek taraflı fesih ve tahliye imkanı vereceği de tartışmasız. Bu maddenin kaleme alınmasında özellikle dikkat edilmesi gereken bir nokta olduğunu düşünmüyorum. Sadece taraflar arasında konuşulup, mutabık olunan neyse, ihbar süresini de açıkça belirterek maddeyi uygun gördüğünüz gibi kaleme alabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse
Alıntı:
Kiracı devlet memuru olduğundan, tayininin çıkması durumunda, bu durumu kiralayan yazılı olarak ihbar etmesinden itibaren X gün içinde akdi tek taraflı fesh edebilir ve kiralayanı boşaltabilir.
şeklinde bir madde bence uygun ve yeterli.

Bu arada pekçok kiracının aksine ahde vefa ilkesine saygılı davranmaya çalışan müvekkilinize de saygılarımı sunarım..