Mesajı Okuyun
Old 27-04-2011, 23:48   #5
akms

Alıntı:
Yazan av. halise
öncelikle herkese günaydın.Basit bir dava gibi görünmekte ise de bugün biraz araştırma yapınca anladım ki elimizde,sözleşme ve benzeri hiç bir delil olmaması sebebiyle zorlaşan bir dava mevcut.Müvekkil 26/07/2010 tarihli bir fatura düzenlemiştir.söz konusu fatura müvekkilim kendine ait aracıyla turist taşıyacağı ve gezdireceği bir anlaşmaya dayanmaktadır.Faturanın bir kısmı ödenmiş kalan ödenmemiş kısım için ise takip başlattık ancak davalı şirket böyle bir borcu olmadığı gerekçesiyle takibe itiraz etti ve takip durdu.itirazın iptali davası açtık ve şu an devam etmekte.Karşı taraf vermiş olduğu cevap dilekçesinde ticari defter ve kayıtları delil olarak göstermiştir.Hakim delilleri mahkemeye sunmak için süre verdi.Anlaşılan o ki karşı taraf defterlere yapılan işi kaydetmemiş ve benim elimde faturdan başka delil yok.Davayı kendi lehimize devam ettirmek için nasıl bir yol izlemeliyim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

karşı taraf takibe itiraz etmiş. Faturaya herhangi bir itiraz var mı bu hususu belirtmemişsiniz. faturanın tebliğinden sonra süresi içinde itiraz yoksa ispat yükü karşı tarafa geçer.