Mesajı Okuyun
Old 18-04-2011, 11:08   #3
Av.Arzu Erkan

A vefat etmiştir. Geriye çocukları B,C,D,E kalmıştır. Çocuklardan da B vefat etmiştir ve onun yerini de kendi çocukları almıştır.B'nin çocuklarından bir tanesi kardeşlerinin hissesini almıştır. Ayrıca teyzesi olan D'nin hissesini de aralarında yaptıkları sözleşmeye göre almıştır.Ben de resmi şekilde bu satış yapılmalıydı, bu nedenle ödediğiniz meblağı talep edelim dedim.(galiba yanlış yaptım, adi yazılı şekil yeterliymiş sanırım.) Ortaklığın giderilmesi davasının yanı sıra davacı müvekkil ile teyzesi olan D arasında yapılan hisse satışına ilişkin sözleşmeye istinaden ödenen meblağın yasal faiziyle iadesini talep ettim. Davalı duruşmadaki beyanında "dosya içerisinde bulunan tarla satış senedindeki isim ve imzayı, senedin içeriğini, aldığı bedeli, alacağı kalmadığını, bahse konu parselde herhangi bir hakkı olmadığını"kabul etmiştir.Hakim davanın reddine karar vermiştir. Davalı her şeyi kabul etmişken hakimin red kararı vermesini anlayamadım. Acaba ben mi yanlış bir şeyler yaptım anlamadım? Görüşlerinizi bekliyorum.