Mesajı Okuyun
Old 14-04-2011, 16:38   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konukkk
hayırlı günler eşim bana boşanma davası açtı yabancı uyruklu bi kadınla yaşıyor benim elimde fotoğrafları var ve ben boşanmak istemiyorum benden muameleyi o kadına nikah yapıp türk vatandaşı yapmak için istiyor. mayısta mahkememiz var ben boşanmak istemiyorum diye red dilekçesi yazabilirmiyim ve mahkemeye gitmek istemiyorum eğer gitmezsem suçlu durumuna ben düşermiyim bu konuda yardımcı olabilirmisiniz..

birde eşimin borçları yüzünden bekar 23 yaşındaki kızımın üzerine olan arabaya haciz gelirmi bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

Davalı olarak davaya gitme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Ancak davaya siz veya avukatınız gitmezse hak kaybına uğrama olasılığınız yüksektir. Çünkü dava eşinizin göstereceği delillerle sonuçlanacaktır. Davaya cevap dilekçesi yazıp, ekine delillerinizi ve fotoğrafları koyabilirsiniz.

Eşinizin borçları yüzünden kızınızın malvarlığına haciz gelemez. Ola ki, geldi. Süresi içinde istihkak iddiasında bulunmalı.

Hukuki her türlü sorununuz için mutlaka bir avukattan profesyonel destek almayı ihmal etmeyiniz.