Mesajı Okuyun
Old 12-04-2011, 14:04   #2
av.kadirpolat

Alıntı:
Yazan AVUKAT_551
Saydıdeğer meslektaşlarım öncelikle hepinize iyi günler ve iyi çalışmalar diliyorum.Sorum şu şekilde müvekkilimin babası bundan yaklaşık 20 sene önce ölüyor.Müvekkilin babası 2 evlilik yapmış ve bu evliliklerden sanırım 7 çocuğu var.Bu çocuklara miras olarak çeşitli araziler kalıyor.Müvekkilim ilk eşten diğer kardeşler 2.eşten olduğundan müvekkilimi dışlıyorlar.Arazilerin hepsi anlatımına göre iştirak halinde mülkiyet ama paylı mülkiyette olabilir.Arazileri müvekkilimin haberi olmadan yaklaşık 10-15 yıl kadar önce satıyorlar.Büyük bir ihtimalle sahte imza kullanmışlar.Parayıda diğer kardeşler müvekkilimi paylaşım dışında tutarak bölüşüyorlar.Ne gibi bir hile kullandılar bilmiyorum ama arazileri alan kişide bunun içinde ve arazi deniz kenarında üzerine de otel yapılmış.Sorum şu şekilde böyle bir durumda nasıl hareket etmeliyim ve nasıl bir dava açmalıyım.Değerli meslektaşlarım daha yeni avukatım yardımcı olursanız sevinirim.

Alıcı el değiştirmemiş ise, burada tapu iptali ve tescil davası açabilirsiniz.

Ancak iyiniyete istinaden el değişikliği var ise, şua ki malikten hak iddiasında bulunamazsınız.

Sahteciliğe dayalı şikayette bulunsanız, dava zamanaşımı çoktan dolmuş.
Sebepsiz zenginleşmeye dayalı alack davası açsanız, 1 yıllık ve 10 yıllık süreler geçmiş.