Mesajı Okuyun
Old 11-04-2011, 10:55   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhabalar. eşimle uzun süredir ayrıyız ve evlilik birliğimiz boyunca eşimin bana fiziksel şiddet uygulamasından dolayı kendisi hakkında açılmış bir ceza davası var. şimdi ise eşim barışmak isteğini söylüyor. davamı geri çekmek istiyorum. ancak kamu davası olduğu için geri çeksem de ceza alma ihtimali olduğunu söylediler. beni dövdüğüne dair doktor raporu da mevcut .ancak eşimle tekrar biraraya gelmeyi ailemizi tekrar kurmayı bende istiyorum. şikayetimi geri alırken eşim aslında bana vurmamıştı yere düşürek yaralandım gibi bir ifade kullansam davanın düşmesi açısından faydalı olur mu ? ayrıca böyle bir ifade kullanırsam benim hakkımda iftira vs gibi bir soruşturma , dava açılırmı ?

Sayın Konuk,

KAHDEM'in amacı, kadınlara "hukuki destek" vermektir. Bunu yaparken de, avukatlık meslek ilke ve kurallarına, kendi kurallarına ve THS kurallarına aykırı davranamaz. Siz bizden "hukuki destek" değil "hukuku dolanmanın" yollarını istiyorsunuz. THS'deki hiçbir avukat size bu yolları öğretmez.

Şikayetinizden vazgeçerseniz, hakim hafifletici nedenleri uygulayacaktır. Yalan beyanda bulunursanız, hakkınızda dava açılma olasığı da bulunmaktadır.

Hukuki sorunlarınız için bir avukattan yüzyüze destek almayı ihmal etmeyin. Aksi takdirde hak kaybına uğrayabilirsiniz.