Konu: boşanma
Mesajı Okuyun
Old 04-04-2011, 17:39   #1
Konuk

Varsayılan boşanma

Hayırlı akşamlar..bilgilendirirseniz sevinirim.ben düğünümden önce hakeret ve psikolojik şiddete bir başladılar,balayım hariç hergün psikolojik şiddet ve hakaret gördüm.boşanma davamı açtım ama henüz tebligat gelmedi.en son olayımızdada eşim tarafından darp edildim.normal şartlarda eşimle aramızda hiçbir problemimiz yok.ama eşim annesi ve kız kardeşinin doldurşlarına gelip evin huzurunu kacırıyordu.ve gene annesi ve kız kardeşinin dolduruşuna gelip beni dövü.babamın evine geldim.buarada doğumdan önce altınlarımı benden alıp bir dahada geri istememe karşın getirmedi.altınlarımı eşim benden doğuma heran gidebilirsin altınları arkadasın kasasına koyalım dedi.ama altınları benden aldığında sadece ikimiz vardık.eşim beni dövdükten 2 gün sonra evime gittiğimde evin kilidinin değiştiğini gördüm.ben çalışmıyorum.üzerime kayıtlı hiçbirşeyim yok ve 9 aylık çocuğum var.eşimin 800 lira maaşı var.sorularım şunlar.
-kızımın velayetini alabilirm sanırım.ama kendim ve çocuğum için aylık 500 lira almam mümkün müdür?
-eşim beni darp ettiği sırada boğazımı sıkarken kendimi savunmak için onu itelemem suç mudur.bende ceza alırmıyım?
- eşim ailesinin dolduruşlarına gelip evin huzurunu kaçırdığı için kaynanam ve görümcemde ceza alır mı ?
- kapının kilidini değiştirdikleri için evime giremiyorum bunun için ceza alırlar mı?
- eşimin babası yeni vefat etti.şuan eşimin ailesinin toplamda 2 evi ve arabası var.25000 maddi 25000 manevi tazminat ve nafaka istedim.bunları verebilirlermi.eşimin sürekli çalıştığı bir işi var.
- ziynetlerimi kandırarark benden aldığında sadece ikimiz vardık.eşim altınların benden aldığını nasıl kanıtlayabilirim.
cevap verirseniz çok teşekkür ederim.teşekkürler