Mesajı Okuyun
Old 31-03-2011, 18:38   #13
tiryakim

Olumlu Talebi

Alıntı:
Yazan kalem59
Sayın tiryakim,
Konunun teyidi açısından soruyorum,

İcra Müdürlüğünde yapılan tebligat geçerlimidir,
Yoksa tebligatın posta yoluyla mı yapılması gerekir.

Aydınlatıcı bilgileriniz içirn teşekkürdler

Kıymetli meslektaşım ;

Size yardımcı olabileceğini düşündüğüm aşağıdada talebini ekliyorum.

Alıntı:

T.C
......
İCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

ESAS NO : 2011 / 0000

Takip Borçlusu ……………………………. (…..oğlu …..D.lu ) lehine icra kefili olmak isteyen ……………………………. (…..oğlu …..D.lu ) dairemize geldi. Hüviyeti istendi bir sureti dosyaya kondu. Borçlu ( İcra Kefili ) …………………….. söz alarak beyanla ; icra takip dosyasındaki icra kefilliğimden dolayı tarafıma tebliğ edilmesi gereken 4 – 5 nolu örnek icra emrinin icra müdürlüğünde tebellüğ etmeyi kabul ve muvafakat ediyorum . dedi. Hakkımda yapılan icra takibinden o tarihten bugüne değin haberdarım. İcra İflas Kanunu Gereği tarafıma tanınan itiraz ve ödemeye ilişkin sürelerden feragat ediyorum . Aleyhime yürütülen icra takibinin kesinleşmesine kabul ve muvafakat ediyorum. Borcu kabul ediyorum. Borca karşı hiçbir itirazım yoktur.dedi. Tebligata değer açık adresim ;………………………………………………..’dır. dedi. Beyanı okundu. İmzası alındı. ………………….

Borçlu

Dosya ve istek incelendi.

Gereği Düşünüldü :

Talep ve vehiçle işlem yapılarak Tebligat Kanununun 10 / 1 Maddesi uyarınca Borçlu ( İcra Kefili ) …………………………………….. ‘ ın müracaatı ile kendi kabul ve muvaffakatı doğrultusunda 4 – 5 nolu Örnek İcra Emrinin borçlu ……………………….. ‘ a İcra Müdürlüğünde tebliğ edilmesine karar verildi. ……………..

İCRA MÜDÜRÜ

Ben İcra kefilinden alınan kesinleştirme için bu talebi kullanıyorum.

Teşekkürler...