Mesajı Okuyun
Old 30-03-2011, 09:35   #1
edebiyat öğretmeni

Soru eşim beni zinayla suçluyor / edindiğimiz mallardan hak alabilir miyim?

19 yıllık evli öğretmenim şiddetli geçimsizlik
hakaret ve eşimin eve bakmaması sonucu ayrılmayı istediğimi söyledim kabul etmedi,sonra etti.Ben biraz ağırdan aldı.8 kasım'da bana şiddet uyguladı rapor aldım şikayet ettim ve boşanma davasını açtım.29 marta gün verdiler.1.sorum neden bu kadar uzun bir süre sonraya gün veriyorlar?Daha sonra eşim evi terk etmedi ben de 2 erkek çocuğum( 18 ve 13 yaşlarında)olduğu için öss sınavı da vardı dersleri etkilenmesin diye eşimin evden annesine gitmesini istedim,dinlemedi.Eşim ssk emeklisi ve şu an hiç bir iş yapmıyor.1 ay kadar önce gene bana şiddet uyguladı ben gene rapor aldım ve şikayet ettim bu sefer (1 ay sonra)uzaklaştırma çıktı.2 tane evimiz var birinde oturuyoruzdiğeri kirada,bir arabamız var hepsi eşimin üstüne.Bunların hepsi evlendikten sonra alındı.Eşim arabayı ve çocuklara nafaka vermek istemiyor.Dünkü duruşmada avukatı benim avukatıma beni ahlaksızlık yapmala ithaf edeceklerini söylemiş.Ayrıca şiddet davamızda var.Boşanma ve şiddet davası birleştirilir mi?Peki eşim bu suçlamayla benim mal almamı engeller mi? bu durumda hem süreci hızlandırmak için ne yapmam lazım?