Mesajı Okuyun
Old 21-03-2011, 11:23   #10
av.kadirpolat

Alıntı:
Yazan NAZ80
Arkadaşlar bana akıl verirmisiniz. Terzi kendi söküğünü dikemezmiş ..
bir ev beğendim ve almaya karar verdim satıcının oğlu bende babamın vekaleti var satış işlemlerini ben yapacağım dedi emlakçıda sözleşmemizi imzaladık ve tapu işlemlerine başladık
Satıcının oğlundaki vekalette satış yetkisi olmadığı ortaya çıktı.
Satıcı amca 75 yaşında tapuda talep açtı ve satış işlemlerine başladık.Tüm tapu masraflarını ben yaptım .

satış bedelini satıcının hesabına yatırıp imzaya gideceğimiz esnada satıcı rahatsızlandı ve hastaneye kaldırıldı. Bende jeton o zaman düştü Satıcının rapor almasını istedim rapor konusunda da yardıma hazır olduğumu bildirdim. .

satıcı ısrarla ben rapor almam. rapor almadan evi alırsanız satarım diyor.peki amca satmayacaksan satma evini ama masraflarımı iade et diyorum masraflarımı da ödemeye yanaşmıyor.

emlakçıda imzaladığımz sözleşmeyi satıcının oğlu imzaladı Bir miktar kapora emlakçıya ödedim karşılığında para makbuzu aldım. ayrıcA SÖZLEŞMEDE taraflardan biri satım sözleşmesinden cayarsa %6 tazminat ödeyeceği yazıyor.

hukuken nasıl bir yol izlemeliyim.

Burada tam anlamıyla, vekaletsiz iş görme hükümleri ve mal sahibini bağlamayan bir gayrimenkul satış işlemi var.

Bundan dolayı sözleşmenin feshine girmek en akıllı yok.