Mesajı Okuyun
Old 10-03-2011, 09:32   #16
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
İşçinin (ve hepimizin) özel hayatı işinin esnasında cereyan eden ve onun içinde mündemiç olmasa gerektir diye düşünüyorum.
Sayın Av. Ömer GÜNTAY;
İşyerinde özel hayatın gereği gibi hareket etmekten bahsetmiyorum ki. Sadece bir işçinin nerede olduğu ve ne yaptığının işverence her an denetim/kontrol altında tutulmasının bir insan hakkı ihlali olduğunu savunuyorum.

Alıntı:
GPS, konumu yaklaşık olarak belirten bir cihazdır. Öye ki hemen bir çok cep telefonundan bile bu işlevi almak mümkündür. İşveren çalıştırdığı ve işyeri dışında göreve gönderdiği işçisinin mesai saatleri içinde konumunu (işin gereği olarak) bilmek zorundaysa, hiç bir şekilde yasak olarak nitelendirilemez. (Kanaatindeyim)
Sayın Av. Mehmet Saim DİKİCİ;
"Nasıl olsa isterlerse uydudan hepimizi diledikleri gibi takip edebiliyorlar, varsın işverenler de izlesin" diyorsunuz yanılmıyorsam. İşverenin menfaatleri için devlet otoritelerince tırpanlanan özgürlüklerin bir de özel sektörce kısıtlanmasını doğru bulmuyorum. Araçlara değil insanların üzerine verici yerleştiriliyor, bu uygulamayı hukukla bağdaştırmak mümkün değil diye düşünüyorum. Bu tip uygulamaların yaygınlaştığını düşünsenize, George ORWELL'in 1984 romanında kurguladığından bir farkı kalmayacak o zaman.

Saygılarımla..