Mesajı Okuyun
Old 01-03-2011, 23:27   #3
avukat666

Sn. meslektaşım,
öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkür ederim. Bende sizin "Vekalet ile iş gören davacı kardeşler muris muvazaasına dayansalar bile vekaleten işlemi kendileri yaptıklarına göre bu işleme rıza göstermişler bu bakımdan açtıkları dava yüksek ihtimal reddolur." şeklindeki düşüncenize katılıyorum ve vekalet ile iş gören kardeş için bu yolu izleyeceğim. Ancak diğer kardeşin dava konusu taşınmazla ilgili yapılan satışta vekaleti yok. O başka bir şehirdeki taşınmazların satışı için vekalet almış. Sanırım burada aynı savunmayı yapamayacağım. Bununla birlikte benim asıl kafama takılan sorun muris muvazaası olduğu aşikar olan bir davada davacı taraf muvazaaya taraf olmuşsa (ki bununla da ilgili çok aydınlatıcı Yargıtay kararları bulamadım. Eğer elinizde örnek varsa yollayabilirseniz ya da buradan yayınlarsanız sevinirim.)mahkeme bu durumu dikkate almazsa davayı kanıtlama açısından dayanacağı delillerin sadece yazılı mı olması gerekiyor yoksa her türlü delille ispat mümkün müdür? Yani davacı taraf tanık dinletmek isterse (ki dava dilekçesinde bu yöndeki taleplerini belirtmiş) benim muvafakatim olmadan da yapabilir mi?
Olay gerçekten aile içinde farklı boyutlara taşınmış durumda ve benim kafam gerçekten karıştı.
Tekrardan çok teşekkür ediyorum ve iyi çalışmalar diliyorum.