Mesajı Okuyun
Old 01-03-2011, 22:18   #6
hukukcugokhanozkan

Alıntı:
Yazan Avbelgin
meslektaşım merhabalar;
yazdıklarınızdan anladığım üzerine yorum yapacağım.yeni işveren önceki dönem alacaklarından da sorumlu oluyor asıl işverenle birlikte..fesihnameye gelince,baskı altında imzalanmıştır şeklinde değerlendirilebilir.sonuçta işinde esaslı değişiklik oldu mu ki?orda da hemşire idi burada da hemşire olarak çalışmışsa bu hususta tanık dinletmeniz faydalı olabilir.
nacizane fikirlerim bunlar..

Cevap veren tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum öncelikle.

Bugün kitabı ve yargıtay kararlarını incelemeye devam ettim.Bir yandan da neler yapabilirim diye düşündüm.İş koşullarında esaslı değişiklikle ilgili içtihatlara da denk geldim.Evet eski alt işverenin işçisi olarak çalışırken de aynı fabrikada hemşire, yenisiyle çalışırken de aynı fabrikada hemşire, fabrikadaki işçilerin daha mı fazla hastalanacaklar ki miş koşullarında değişiklik olsun.Bulduğum bazı kararlarda da işçinin feshi, alt işverenin matbu formunda yapmasının aslında alt işverenin işçiyi feshe zorladığına dair bir emare olduğu söylenmiş.En önemlisi de Yargıtay kıdem tazminatı bakımından devredenin 2 yıl değil 10 yıllık zamanaşımı süresince sorumlu olduğunu kararlılıkla söylüyor.(Sayın emranın alıntıladığı 6. maddedeki 2 yıllık süre, kıdem tazminatı açısından Yargıtay tarafından kabul edilmemiş)

Yaklaşık 200-300 karara göz attım bunlardan 30-40ını tamamen okudum.Gerçekten çok ilginç bir dava olacak.