Mesajı Okuyun
Old 26-02-2011, 17:50   #1
Konuk

Varsayılan çocuğun yurtdışında yaşaması için açılan izin davası

merhaba.1.5 yaşındaki kızımın benimle birlikte yurtdışında yaşaması için dava açtım.kızımın velayeti bende. babası kızımı ilk kez 18 aylıkken gördü.o da bu davanın sebebiyle. bugüne kadar kızıma hiçbir maddi manevi yardımı olmadı. nafaka da almıyorum.yani bu yurtdışına çıkış iznine gelene kadar kesinlikle çocuğuna sahip çıkmadı ve arkasını aramadı.şimdi de velayetini alacağını yazdırmış dilekçesine. ve bakabilecek durumda olduğunu belirtmiş.çocuğunun başka bir ülkede üvey baba elinde başka kültürle yetişmesini istemezmiş.ben de tüm tanıklarımı ve eşimin gelir belgelerini sundum mahkemeye.yakında mahkememiz var.ben doğum yapacağım için eşimin yanında yurtdışında bulunuyorum 1 aydır.ve mahkemeye mazeret dilekçemi de sundum.onlar da tanık bulmuşlar. ama hiçbirisi çocuğun yüzünü bile görmediler bugüne dek.hamileliğimin 5.ayında ayrılmıştık.çok çektirdiler, çok yalnız bıraktılar beni ve kızımı.
sizce bu sorumsuz baba, kızımı benden alabilir mi? mahkeme yurtdışında yaşama iznini, bu adamın öne sürdüğü yukarıda bahsettiğim sebepleri geçerli bulur mu? çok endişeliyim. yavruma sahip çıkmamış bir babanın sırf inat yüzünden beni çocuğumdan ayırmasına tahammül edemiyorum. Lütfen bana yardım edin. velayeti alma olasılığı ne kadar yüksek?teşekkürler.