Mesajı Okuyun
Old 17-02-2011, 16:45   #11
alphukuk

Alıntı:
Yazan Av.Ömeroğlu
Temyiz dilekçesinde unutulan tehiri icra talebinin sonradan ek bir dilekçeyle istenebileceği, görüşünü sunan meslektaşlarca gayet makul gerekçelerle belirtilmiş ve bir meslektaşımız da bu uygulamayı denediğini ve bir sorun yaşamadığını yazmış.Buna rağmen hukuk mantığıma(mantığıma diyorum zira süre tutum müessesi malumunuz olduğu üzere uygulamayla gelişmiş ve yasada düzenlenmemiştir)uymasa da bir meslektaşımızın süre tutum dilekçesine tehiri icra talebinin yazılmamış olması halinde artık tehiri icra talepli temyiz imkanının ortadan kalktığı ve Yargıtay'ın son içtihatlarının bu yönde olduğu şeklindeki ısrarı karşısında -temyiz dilekçesinde unutulan bu talebin dahi sonradan istenebileceğini savunan bu forum ve çoğun içinde az zaten vardır mantığı ile düşünmeme rağmen-tereddüte düştüm.Böyle bir kararla(karar da demeyelim uygulama diyelim zira varsa böyle bir karar bir uyuşmazlığı sonuçlandıran nihai bir karar olmayıp tehiri icra talebinin bu nedenle reddinden ibaret bir ara karar olduğundan yayınlanması da pek olası değil sanırım)karşılaşan meslektaşlarımız var mıdır?Daha önce sorun yaşamayan sayın Alphukuk kararı dosya numarasıyla birlikte paylaşırsa -en azından hangi dairenin uygulaması olduğunu-sevinirim.Ayrıca konuyla ilgili değerli görüşlerinizi de bekliyorum.

Değerli meslektaşlarım:
Tehiri icra talebiolmadan yaptığımız temyiz başvurusu sonuna kadar icranın ertelenmesi talebimiz Ank 27 İc Müd 08-6197E sayılı dosyası ile kabul edilmiş, nihayet Yarh 3 HD 2008-8376-364K sayılı kararı ile icranın tehirine karar verilmiştir.