Mesajı Okuyun
Old 03-02-2011, 18:44   #6
Av.Ayşegül Çoban

Arkadaşlar öncelikle iş yoğunluğunuz arasında vakit ayırıp cevapladığınız için çok teşekkürler.Ancak benim aynı dosya ile başka bir mağduriyetim daha var bu konuda da bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.Şöyle ki yine bu şufa davasında hakim hükme'vekalet ücretinin davacıdan alınarak davalı vekiline verilmesine diye hüküm kurmuş.Yaptığım icra takibine şikayet edilince icra mahkemesi vekil olmama rağmen mahkeme hükmüne göre beni taraf kabul etmiş.karşı taraf vekalet ücretine benim aleyhime hükmedilmiş.Karşı taraf avukatı doğrudan bana icra emri gönderdi.İcra mahkemesinin beni taraf kabul etmesi hukuken yanlış değilmi?Bu karara karşı ne yapabilirim.Temyize gidemiyorum.Yolu kapalı,yargılamanın yenilenmesine gidemiyorum.İcra mahkemesi maddi anlamda kesin hüküm teşkil etmediği için iptali genel mahkemelerde dava açabilirmiyim ?Kanun maddesi nedir?vekilin vekalet ücreti için kendi alacağı gibi hareket edemeyeceğine ilişkin yargıtay kararı var mı?Zaten müvekkilimden de vekalet ücreti alamadım.İş böyle olunca cebimden para vereceğim.Bir avukatın başına gelebilecek en trajik olay varsa bilgileriniz paylaşır mısınız?Lütfen Çok mağdur oldum.Haaa bu arada şufa davası sonucu dosyalar yargıtaya gitti.Yargıtay seri bir biçimde açılmış olan bu 15 dosyadan sadece bir tanesi için vekalet ücreti davacıdan alınıp davalıya verilmek üzere diye düzeltip onayıp göndermiş.diğerlerini doğrudan onaylamış.Bu bir tanesi diğerleri için emsal olabilir mi?İnanın bu mesele yüzünden uykularım kaçıyor.Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...