Mesajı Okuyun
Old 13-01-2011, 19:50   #1
Konuk

Varsayılan Şiddet gördüm, boşanmak istiyorum, haklarım nelerdir?

iyi günler dilerim benim sorum suan eşimden ayrı yaşıyorum bana şiddet uyguladı onur kırıcı sözler söyledi ve evden kovdu..psikolojık dengesinin bozuk olduğunu düşünüyorum..ailem şiddet gördüğümü gördüler fakat rapor almadım..suan ayrılma aşamasındayız.. haklarım neler öğrenmek istyorum..maddi durumum elverişli değil ayrı yaşarkende nafaka talep edilebilirmi??çocuklarımda var ve benim yanımda ailemle birlikte yaşıyoruz..babaları ihtiyaçları ile ilgilenmiyor..bir devlet dairesinde çalışıyor kendisi bense çalışmıyorum..hemen boşanmayı düşünmüyorum yani vicdani sorumluluğu ben üslenmek istemiyorum geri dönmeyide düşünmüyorum..daha önce şiddet nedeniyle tedbir kararı vermişti mahkeme ama birkaç ay önce süresi doldu bende o zaman ailemin yanına geçtim.. bizim evimizde yaşıyor suan bense ailemle..haksız olan o.. evdeki eşyalarımı almam için benden yazılı ve imzalı kağıt istiyor..maddi ve manevi alacaklarımı aldım diye yazı verecekmişim kendisine..ailemin aldığı eşyalarım onlar ben kazanmadım..ayrıca evlendiğimizde alınan eşyalara ortak olabilirmiyim..altınlarımı bozdurup evin giderlerine harcamıştık bunları talep edebilirmiyim??kısaca haklarımı söylermisiniz?? bana yardımcı olursanız sevinirim