Mesajı Okuyun
Old 13-01-2011, 13:29   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Sn Av.

Yaklaşık olarak bir buçuk yıllık evliyim ve çocuğumuz yok eşim suan kendisine iş kurmak için çalıştığı işi 2 ay önce bıraktı ve bu sureç içinde davranışlarından süphelendim ve iki gün sonra ortağıyla beraber iki kadınla buluşacaklarına dair yazışmalarına denk geldim ve bilgisayarında bunları okuduğum anda evde kıyamet koptu henüz beni aldatmadı evet ama ben o yazışmaları görmeseydim veya 3. günü görseydim beni aldatmış olacaktı. Artık bu şüphe ile evliliğime devam edemeyeceğimden dolayı ve kendisininde bana karsı ilgisizliğindden dolayı mutsuz bir evlilik sürdürmektense ayrılma kararı almaktayım. kendiside sen artık ben nereye gidersem şüpheleneceksin bu şekilde evlilik yürümez istersen boşanabiliriz dedi. Yanı ikimizde aynı görüşte olduğumuza göre boşanma davası açmak istiyorum fakat masraflar yada tazminat gibi taleplerde bulunabiliyor muyum? evimiz yada arabamız yok suan bankada birikmiş biraz paramız var sadece eşyların ve bu paranın ortak bölüneceğini düşünüyorum fakat bunun dışında başka haklarım var mıdır Bilgilerinizi rica ederim.
Teşekkürler
Sayın Meslektaşıma aynen katılıyorum. Ancak son cümlenizi okurken, sanki sözkonusu bölüşümün otomatikman yapılacağını sandığınızı, düşündüm. Anlaşmalı boşanma olacaksa, eşya ve paranın nsaıl bölüşüleceğinin protokole yazılması gerekir. Uyarmak istedim. Bir avukatla yüzyüze konuşarak olasılıkları değerlendirirseniz, hak kaybına uğramazsınız.