Mesajı Okuyun
Old 04-01-2011, 14:15   #1
av.güven

Varsayılan sıra cetveli yapılmadan paranın dağıtılması

Sayın meslektaşlarım, ilama dayalı işçi alacaklarından kaynaklı borçlu firmanın hakedeşi olan kuruma, 89/1 haciz ihbarı gönderdim.Haciz ihbarında alacağın işçi alacağı olduğu ve ilama dayandığını özellikle belirttim.Kurum, verdiği cevapta hakediş yapması ve paranın artması halinde dosyamıza ödeme yapacağını bildirdi. Borçlu firmanın hakeşi üzerinde çok fazla sayıda haciz olduğunu da biliyorum.Kurum, borçlunun hakedişinden kaynaklı parayı 1.sıra haciz dosyasına sıra cetveli yapmak üzere göndermek yerine, firmanın taşeronluğunu yapan başka bir firmanın o işte çalışan işçilerinin alacaklarını ve hacizlerden önce bir banka lehine verilmiş temlikten kaynaklı ödemeyi yaptı.Artan para olmadığından biz de para alamadık. Birden fazla haciz olmasından kaynaklı kurum sıra cetveli yapılmaksızın parayı dağıtabilir mi, banka lehine verilmiş temlik (rehin ya da ipotek değil) ilama dayalı işçi alacağı önüne geçer mi? Görüşlerinizi ve emsal olabilecek nitelikte yargıtay kararlarını bekliyorum, Saygılarımla,