Mesajı Okuyun
Old 13-12-2010, 09:44   #17
av. ömer sinikan

Alıntı:
Yazan Av.Nevra Öksüz
Ben de size teşekkür ediyorum meslektaşım

"Kendi adıma" yukarıda koyulaştırdığım ve altını çizdiğim şekilde bir fikir beyan etmedim

Yazılan kısımdan birincisi, eskilerin kötüleri vardı da; arada kaynayıp kazanıyorlardı gibi bir anlam çıkıyor

Eskiler dediklerinizin çok ezici bir çoğunluğu hakkıyla "hukukçu olan" ve avukatlık mesleğini en saygıdeğer biçimde ve lâyıkiyle taşıyan kişilerdir (diye düşünüyorum ). Gerek meslek içi saygınlığı korudukları (halen meslekte olanların da korumak için çaba sarf ettikleri) ve gerekse de meslek dışı insanların, bu mesleğe saygı duymalarını sağlayacak şekilde mesleği icra ettikleri için hepsinin önünde saygıyla eğilirim... Ve hepsine teşekkür ederim

İkincisi şu anda sadece iyi olanlar kazanacak/kazanıyor gibi bir anlam çıkıyor ki sizin sorunuz:

şeklindeydi. Siz "hukuki bilgi"ye ulaşım hakkında bir soru sordunuz; konu kazanmak veya kazanmamak değildi yani "Şu anda kazanan avukatlar, iyi avukatlardır" veya "kazanamıyorsa iyi avukat değildir" gibi bir genelleme yapmadım; yapmam

Saygılar...

Son cümleniz kafamda şöyle bir soru oluşturdu:

İYİ AVUKAT KİMDİR?

a) Çok kazanan avukat mı?

b) Çok bilen avukat mı?

Cevabını düşüneduralım da, bu esanada hemen Şanlıurfalı Av.Salih Demir isminde yaşını başını almış, saçlarını bu meslekte ağartmış bir avukat ağabeyimin şu sözü aklıma geldi, sizlerle paylaşayım: BU MESLEKTE DAHA ÇOK BİLGİSİZLER PARA KAZANIYOR!

İlginç değil mi?.. Tartışılabilir tabii...