Mesajı Okuyun
Old 10-12-2010, 18:45   #1
konuk

Karar cocuklarimin velayetini alabilir mi?

on yildir velayeti bende olan ve maddi manevi benim baktim cocuklarimi babasi dava acarak velayeti alabilirmi.bir yildir almanyada yasiyorum.cocuklarima annem bakior.ama ben cok sik trye gidip geliyorum.maddi olarak annem ve ben cocuklarin ihtiyaclarini karsiliyorum.baba dava acmis.kizim 14 yasinda oglum 10 yasinda.kesinlikle babayla uvey annele yasamak istemiyorlar.kucuk olumu yaninma almak istedim fakat baba yurtdisina cikis izni vermedi.bende dava acarak hakimden izin aldim.baba temyiz ettirdi.tekrar dava actim durusmali oldu.davaya kendim girdim.ama malesefki anlamadim pedagog raporlari olumsuzdu.davam red oldu.hakliyken haksiz duruma dustum.babada ilgisiz.nafaka davasina bile cikmadi.tek derdi velayeti almak ve nafaka odememek.-neyapacami sasirdim,cocuklarimin ve benim psikolojimi cok bozdu bu durumlar.anlamadim nokta baba yillarca ilgisiz.sade telefonla arar.ayda bir gorme hakki var.maddi destegi ayda sade 100 tl.ustelik gecmisi sabikali.en onemlisi onla yasarken evimize ates edildi.esimin alacaklilari tarafindan.bunun raporununda hakime faydasi olurmu.ama olay eski.cocuklar kesinlikle babala yasamayi reddediyor.-velayeti alirmi baba.ben almanyada calismak istiyorum.cocuklar ananele mutlu.ben sikca trye giderim yine.cocuklar icin calisiyorum.-ilgili anneyim.-