Mesajı Okuyun
Old 30-11-2010, 11:26   #4
kilit27

Alıntı:
Yazan ahmetbilgi
Herkese merhaba
Sitedeki kaçak elektrikle ilgili yazıların büyük kısmını okudum ama müvekkilimin olayıyla bağdaştırabildiğim bir yazıya rastlayamadım maalesef. Aslında çok basit bir mesele diye düşünülebilir üstatlar tarafından. Benim gibi tecrübesiz avukatlarınsa sanırım sormaya hakkı var bu türden soruları. Bu kadar mukaddimeden sonra herhalde cevaplanmaya layık bulunur sorduğum soru.
Olay şöyle: Müvekkilim eski elektrik sayacını-Bedaş'a haber vermesine rağmen sayaç takılmayınca- çıkarıyor ve yerine yeni bir sayaç takıyor. Eski elektrik sayacının da borcunu ödüyor. Kaçak elektrikten dolayı Bedaş tarafından yapılan icra takibine de itiraz ediyor. Bedaş itirazın iptali davası açıyor. 6 Aralık2010'da duruşma var ve ben ne yapacağımı hala tam olarak bilmiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim, yardımcı olunursa sevinirim. gerçekten
sayın meslektaşım, mahkemeden önceki ve sonraki elektrik tüketimlerini talep ediniz. Ayrıca varsa ceza mahkemesinin beraate ilişkin kararı o dosyayı da isteyiniz. Eğer arada ciddi farklar yok ise zaten mahkeme itirazın reddine karar verecektir. Benzer durum benim de başıma gelmişti. Müvekkilin kaçak elektrik kullandığı iddiası ile hakkında ceza davası açılmış, yapılan yargılama sırasında eski ve yeni faturalar talebimiz üzerine bedaştan istenmiş, gelen cevabi yazıda müvekkilin kaçak kullandığı iddia edilen dönemde, saat değiştikten sonra daha çok elektrik parası ödediği ortaya çıkmıştı. mahkeme müvekkilin beraatine karar vermiştir. müvekkil kaçak tutanağında yazılı parayı önceden bedaşa yatırmıştı. beraat kararı üzerine açtığımız istirdat davası lehimize sonuçlandı.