Mesajı Okuyun
Old 29-11-2010, 11:04   #1
burcinnardali

Varsayılan İnfaz kararının durdurulması

18.03.2009 tarihinde karşılıksız çek kesıde etmek sucundan şikayette bulunulmuş.dava neticesinde 26.000tl idari para cezasına çarptırılmış. bu asamaya kadar davayı baksa bir meslektaşım yürütmekteydi . bu asamadan sonra herhangi bir işlem dosyada yapılmamış.daha sonradan davanın infazı için müvekkilim bana geldi.dosyayı incelediğimde infaza ilişkin herhangi bir işlem yapılmamış olduğunu gördüm.verilen karara da sanık itirazda bulunmamış. bende kesinleşme şerhini çıkarttım. bu aşamadan sonra ise infaz işlemlerini başlattım. ancak.dava ADANA da açılmış ve kesinleşmişti .sanık ise İstanbul da ikamet etmekte. dolayısıyla ben bir dilekçe infaza ilişkin işlemler için sanığın İstanbul adresini verdim buraya kadar her hangi bir sorun yoktu. hatta bana 1 ay içinde idari para cezasını ödemediği taktirde yakalama emrinin çıkacağı söylendi.aradan 40 gün geçti. ve tekrar infazı aradığımda bana dosyanın asliye ceza mahkemesi tarafından infazının durdurulduğu söylendi. kalemdeki müdür ise savının talimatı bu dedi..şuan bana 14 şubat için duruşma günü verildi .açıkçası bu işin içinden çıkamadım neye göre infaz durdu.bu anlamda benim yapmam gereken nedir .ACİLLL olarak bana yardımcı olursanız sevinirim..