Mesajı Okuyun
Old 26-11-2010, 16:18   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
adli yardım talebi için baroya başvurdum..fakat 15 gündür herhangi bir açıklama gelmedi.. gerekli belgeleri temin ettim ve adli yardım bürosuna teslimettim..komisyon toplanacağını ve karar oradan çıkacak denildi fakat henüz hala bir bilgi verilmedi...karşı taraf dava açmaya hazırlanıyor çocuğun velayetini almak için.. bu arada dava açrlarsa çocuğumu almalarından korkuyorum..henüz çok küçük çocuk

boşanmada gerçekleşmedi ayrı yaşıyoruz mağdur durumdayım..belgelere nafaka ve velayert için istediğimi yazdım ama boşanmadan bahsetmedim.. karşı taraf boşanma davası açarsa bana yardımcı olacak avukat bu durmla ilgilenmezmi???teşekkür ederim

Sayın konuk, biraz sabretmeniz gerekecek. Çünkü sözettiğiniz 15 günün 9 günü zaten bayram tatiliydi.
Adli yardımdan atanan avukat sizinle görüşür, görevlendirildiği husus ve talepleriniz doğrultusunda dava açar ya da size karşı açılan davada sizi temsil eder. Görevlendirme dışındaki davalar o avukat tarafından takip edilmez. Ancak sizin açacağızın dava ile karşı tarafın açacağı dava birbiri ile bağlantılı olduğundan mahkemece iki davanın birleştirilmesine karar verilebileceği gibi, ayrı davalar halinde görülürse Baro'ya yeniden başvurarak aynı avukatın görevlendirilmesini isteyebilirsiniz. Baronun adli yardımdan görevlendirdiği avukatın sadece o Baronun bulunduğu ildeki dava ile ilgilenebileceğini, karşı tarafın açacağı dava başka ilde ise o il Barosuna başvurmanız gerektiğini de belirteyim.