Mesajı Okuyun
Old 24-11-2010, 16:16   #4
PINAR000

Sayın Kılıç,

Konuyu netleştirebilmek adına Yargıtay kararlarına baktım ancak bu konuda verilmiş specifik bir karara rastlayamadım.

Ancak kişisel yorumum bu durumun satım akdi kapsamında değerlendirilerek TKHK' ya dahil edilebileceği yönünde. Bildiğim kadarıyla estetik müdahaleler istisna akdi kapsamında değerlendiriliyor ancak epilasyon hizmetinin estetik bir operasyon sayılamacağını sanıyorum. Epilasyon hizmeti bir nevi sonuç garantili hizmet satımı olabilir. Affınıza sığınarak düşünülebilecek şöylesi bir örnekle tam olarak ifade edebileceğimi sanırım. ( Örnek oldukça kötü farkındayım ancak konuyu okuduğum anda aklıma ilk gelen örnek bu olduğu için paylaşıyorum Bahçenizdeki kötü otların, kurumuş yaprakların vs.nin toplanması için anlaştığınız biri ile aranızda olan sözleşmel ilişki nasıl ki satım akdi içerisinde değerlendirilebilecekse, taahhüt edilen sonuç açısından bu durumla benzer olduğundan epilasyon hizmetinin de satım olabileceği kanısındayım. Ancak bahsettiğim gibi cevabımın yasal bir zemini olmadığı gibi bir kararla da destekleyemiyorum ne yazık ki sadece yorum.

İyi Çalışmalar dilerim.