Mesajı Okuyun
Old 01-11-2010, 23:39   #3
emredagli

Öncelikle ilgilendiğiniz ve cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim size.Bu karinenin nasıl çürütüleceğine dair ki durumların alternatifli olduğunu biliyordum zaten,ya bildirim ya da ilan olacak,ikisi birden olması gerekmiyo orada mutabıkız,her hangi bir problem yok bu konuda.Benim kafamı karıştıran nokta yaptıkları ilanın 280/3teki ilan ile aynı olup olmadığı.Benim anladığım kadarıyla ve verdiğim linklerdeki yazılardan da anladıgım kadarıyla,bu maddedeki ilan bir nevi alacaklıları devir veya satış konusunda haberdar etmek anlamına geliyor.Oysa devir yada satıştan önce ne böyle bir bildirim ne de böyle bir ilan var.Onların ticaret sicili gazetesinde yaptıkları ilan bana göre,şirketin hisse devirini sağlayabilmek için gerekli olan bir prosedür gibi geliyor.Yani bir nevi sonradan hak sahibi olacak olan kişilere etkili olacak bir ilan gibi sanki.Oysa biz sonradan hak sahibi konumunda değiliz,bizim hakkımız zaten çok önceden,taa 2006 senesinde doğmuş durumda,ilan ise devirden sonra ve 23.11.2007de oluyor.
Yazınızdan anladığım kadarıyla,karşı taraf yapmış olduğu bu ticaret gazetesi ilanıyla çürütüyo bizim karinemizi öyle mi?Ve ispat yükü tekrar bize geçiyor?