Mesajı Okuyun
Old 27-10-2010, 11:54   #1
avukatlutfi

Varsayılan İmzada sahtecilik- azmettirme

Şahıs, bir okulda müdür yardımcısı olarak görev yapmaktadır.Okulun sözde 8 ton kadar atık kağıdı, teslim tutanağı tanzim edilerek ilgili firmaya teslim edilmiştir.Atık kağıtların bedeli meb tarafından okula verilecektir.Düzenlenen tutanakta; okul müdürünün, müdür yardımcısı ile aralasında husumet olduğundan, tutanaktaki md yardımcısının ismini ve soyismini kendi el yazısı yazıp imzalamış veya imzalatmıştır.Kendisi müdür yardımcısının ad- soyadını kendi elyazısı ile yazdığını fakat imzanın kendisine ait olmadığını, kimizin imzaladığınıda bilmediğini ileri sürmektedir.Tutanakta son imza olarak müdürün imzası olduğuna göre,imzalayanların onun huzurunda bulunup, imza etmeleri gerekmez mi? Ad - soyadı ben yazdım fakat imza benim değil diyerek sorumluluktan kurtulabilir mi?Ayrıca teslim alanı veya yanındaki hizmetliyi veya öğrenciyi sahte imzaya azmettirmiş olamaz mı?Olayın ne şekilde değerlendirilmesi sizce uygundur saygılarımla.Ayrıca imzanın sahte olduğu kesin olduğu halde Kaymakamlığın müdürü için yargılanma müsadesi vermemesi söz konusu olabilir mi?