Mesajı Okuyun
Old 12-05-2002, 09:55   #3
aygül

biz burda avukatların forum alanında, isim ve soyadlarıyla bulunmasının reklam yönetmeliğine aykırı olup olmadığını tartışırken, bazı avukatlık ortaklıklarının web sitelerinde bırakın isim-soyad'ı ; ortakların telefonları,resimleri,özgeçmişleri, kendilerine hukuki konularda danışılabilineceğine dair verilen bilgi ve bu danışma karşılığın da sundukları hukuki yardımın bir ücrete tabi olduğu ve bu ücretin miktarı ve ayrıca bu ücretin ne şekilde ödenebileceğine dair çeşitli seçenekli açıklamalar.....
elbette yasakçı zihniyete karşıyım.hele bir internet ortamının günlük yaşamdaki yasaklara bulaşmamasını ve özgür bir ortam olarak kalmasını, birçok insan gibi ben de gönülden arzulamaktayım.ama...

ama,bahsettiğim web sitesiyle karşılaşınca doğrusu duygusal olarak tepki duyduğumu fark ettim. mantıken kabullendiğim ve belki de desteklediğim birşeyken,karşılaştığımda duygusal bir tepki taşıdığımın farkına varmak beni de şaşırttı.yaptıkları reklam yasağı yönetmeliğine ne kadar uygun bilememekle beraber,buradaki avukat arkadaşların müvekkil edinmek gibi bir uğraşa girmeme konusunda gösterdikleri titiz yaklaşımlardan yola çıkarak,yapılanın sözkonusu yönetmeliğe çok da uygun olmadığı izlenimini edinmekteyim.
saygılar...