Mesajı Okuyun
Old 07-09-2010, 16:40   #19
urla

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Sayın urla,

Mesajınızda alıntı kullanmadığınız için kime veya kimlere hitaben yazdığınız anlaşılamamaktadır. Eğer benim mesajlarıma da atıf yaptıysanız, cevap hakkımı kullanmak isterim.

Sn. Ergin ve sevgili meslektaşlarım ;

Mesajımı, mesleğini icra ederken herhangi siyasi bir partiden,baro yönetiminden,akçeli ilişkilerden ve başkasının gölgesinden istifade etmeden onur ve haysiyetiyle hareket eden,mesleki açıdan kendini sürekli geliştiren, mevzuatı takip eden, yeri geldiğinde müdafiliğini yaptığı sanık,suça sürüklenen veya şüpheli adına hiç bir haklı eylem ve savunmadan geri durmayan ve bunu alacağı üç kuruş için yapmayan CMK avukatlarına ithafen yazdım.Ey onurlu ve gururlu CMK avukatları bu mesleğin sıkıntısını siz çekiyorsunuz, cefasınıda siz çekiyorsunuz.Bürolarınızı ayakta tutabilmek için Cervantes'in cengaver şovalyesi gibi mücadele ediyorsunuz ve biliyorum ki bunu baroların avukat arayanlar sayfalarındaki ''analitik düşünebilen,yoğun çalışma şartlarına adapte olabilecek, ay içerisinde 20 farklı şehirde hacze çıkabilecek, 100 metreyi 10 saniyenin altında koşabilen, mümkünse dişleri sağlam ve sigara içmeyeninden olsun'' türü ilanlara itibar etmemek ve bağımsızlığınızı yitirmemek adına yapıyorsunuz.Varsın bunları kim söylerse söylesin, söyleyen değil, söyleten sistemdir sorgulanması gereken.Sadece mesleğinizi layıkıyla yapabilmek için elinizden geleni ardınıza koymayın yeter.CMK avukatı arkadaşlarım(CMK avukatı neyse? Herhalde bağımsız çalışan genç avukatlar kastedilen ve bende onlardan biriyim.)kimseye minnet etmiyorsunuz çok da iyi yapıyorsunuz size helal olsun!