Mesajı Okuyun
Old 03-09-2010, 18:17   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
iyi günler, ben eşimin sürekli baskı ve şiddetine maruz kalıyordum son yaşadığım şiddetten sonra, aile mahkemesine başvurup tedbir aldırdım...şuan evden 2ay süreyle uzaklaştırıldı.. ailesinin evinde yaşıyor..bende ailemin yanında kalıyorum şuanda.. ailem sorun yaşanmasından endişe ediyor gelip raatsız etmesinden endişeliler ben ve kızım ailemin yanındayız ama gerektikçe evime gidip ihtiyaçlarımızı alıp geri geliyoruz.. bize herhangi bir maddi yardımı yok ailemin desteği ile geçiniyoruz..etraftan duyduğum kadarıyla evden eşyaları boşaltacağını söylüyormuş henüz boşanma gerçekleşmeden bunu yapabilirmi??? tedbir süresi dolmadan yaparsa polise gitmeyi düşünüyorum fakat tedbir süresi dolunca evi taşıyacak olursa ne yapmalıyım????.. sonuçta benim çeyizlerim eşyalarımda var ayrıca onun aldığı eşyalardanda yararlanmak istiyorum... eger boşanacak olursak eşyalardanda yarısını almak istiyorum.. henüz boşanma gerçekleşmeden eşyaları taşıyabilirmi lütfen yardımcı olun bana?????

Taşıyabilir ama yasal değildir. Daha sonra eşyaların taşındığı yeri bulmakta zorlanacaksanız ya da bazı eşyaların yok edilmesi durumu sözkonusu olacaksa, mahkemeden yaptıracağınız bir tespitle hak kaybına uğramamış olursunuz. Böylece müşterek evde hangi eşyaların mevcut olduğu mahkeme vasıtasıyla tespit edilmiş olur.

Bir avukattan profesyonel destek alırsanız, hak kaybına uğramazsınız.