Mesajı Okuyun
Old 31-08-2010, 17:47   #1
Konuk

Varsayılan Gönülsüz Evlendim Ve Cinsel Uyumsuzluk Var, Hastalık Filan Yok, Boşanmak İstiyorum.

Ben 12 yıldır evliyim ve bir çoğuğum var. Gönlüm olmadan mecbur bırakılarak evlendim. Eşimin ve benim cinsel olarak hiç bir sağlık problemimiz yok. Fakat cinsel olarak hiçbir zaman uyum ve doyum olmadı. Eşime karşı cinsel isteğim hiçbir zaman olmadı, hatta yıllar içerisinde onun bazı kusurları sebebiyle (temiz olmamak, kavgalar, cinsellikte acele ve bencil davranması, yıllarca istemediğim halde bana zorla tecavüz etmesi, anti-romantik tavırları vs.) tamamen bir tiksinti bile hasıl oldu.

Fakat eşim bu evlilikten cinsel doyum alıyor, ve bunu ona söylediğim zaman kabul etmiyor. Eşim benimle ya hep tecavüzle ilişkiye girdi veya "yapmak zorunda" olduğum için istek dışı ilişkiye girdim. Kısaca evlilik boyunca hiçbir zaman cinsel bir doyum yaşayamadım, bu evliliğimiz hep tek taraflı cinsel doyum ile devam etti.

Ben bu sitede cinsel uyumsuzluğun boşanma nedeni olabileceğini okudum. Fakat orada hastalıktan ve kusurdan bahsediliyor. Bizim bir hastalığımız filan yok. Onun da kusurları çok oldu (temizliğe riayet etmemesi gibi). Eşim mi daha kusurlu ben mi daha kusurluyum bilemem, fakat cinsel uyumsuzluğumuzun asıl nedeni benim ona karşı isteksiz olmam, çünkü ben zaten onunla istiyerek ve beğenerek evlenmedim, şantaj ile ve tecavüz ile evlenmek zorunda bırakıldım.

Benim soru(ları)m şu: Bu evliliğimizde tek taraflı cinsel doyum var, ilişkiler benim isteğim dışında oluyor, yani cinsel uyum yok. Bu cinsel uyumsuzluk bir hastalıktan kaynaklanmiyor. Eşimin de kusura var benim de kusurum var (çünkü ona ısınamadım onu istemiyorum). Fakat ben eşimden daha kusurlu isem, bu durumda cinsel uyumsuzluk nedeniyle bu evliliğin temelinden sarsılmış olması gereçkesiyle boşanma davası açabilir miyim, bu boşanabilir miyim?

İkinci sorum da, (sonuçta bana tecavüz ettiği için), bakireliğim yok, eşimde de bende de bir hastalık filan da yok. Bu durumda evlilikte cinsel uyumsuzluk olduğunu nasıl ispatlayabilirim?